maslulim

מקפצה
צוותא
בשותף
יד ביד
גולן

מורות ומורים יוזמים בבתי ספר יסודיים ועד תיכונים

גם לכם יש רעיון שיכול לענות על צורך בכיתה שלכם, של השכבה ואולי של קהילת בית הספר כולה?

גם אתם חולמים לברוא בכיתה עולם חדש ביחד עם התלמידים שלכם?

כנראה שמה שאתם צריכים זאת מקפצה!

רגע לא הבנתי: למה הכוונה ב'מקפצה'?

מקפצה היא שם המסלול הוותיק ביותר בקרן לעידוד יוזמות חינוכית, עם אלפי יוזמות שפעלו במסלול זה במהלך 47 שנות קיומה של הקרן.

איך אדע אם אני מתאימ\ה למסלול?

מסלול "מקפצה" מיועד עבור מורה יחיד\ה או צוות מורים\ות, המבקשים לחולל שינוי ברמת הכיתה, השכבה ואף בית הספר כולו. המסלול פתוח לבתי ספר יסודיים ועד תיכונים.

אתן\ם כאלה? מקומכן\ם אתנו!!

איך אדע האם היוזמה שלי מתאימה למסלול?

אם היוזמה שלכם\ן מיועדת להיקף של כיתה אחת לפחות, מעשירה ומכוונת את העשייה הפדגוגית או האקלימית של בית הספר ויכולה להשפיע על תלמידים ותלמידות, מורות ומורים או קהילת בית הספר כולה -

היא בהחלט יכולה להתאים!

נשמע מדהים, ואיך בעצם אתם מלווים אותי אם אתקבל לתוכנית הקרן!

היוזמים במסלול זוכים לתהליך הנחייה מקצועי, הכולל מפגשים עם מנחה מקצועית בבתי הספר והצטרפות לקהילת היזמים של הקרן. במסגרתה מתקיימים כנסים ומפגשי למידה מגוונים. תהליך ההנחיה ומפגשי העמיתים נועדו להעניק ליזמים וליזמיות את הכלים והתמיכה הנדרשים להם על מנת לפתח את היוזמה ולהוציאה לפועל בצורה המיטבית.

בנוסף, כל יוזמה זוכה למענק כספי בסכום של 5,000 ש"ח עד 12,000 ש"ח למימוש היוזמה, ובהכרה של 30 שעות לפיתוח המקצועי עבור המורים המשתתפים בתוכנית הקרן.

צוותי מורות, מורים והנהלה יוזמים בבתי ספר יסודיים ועד תיכונים.

המאה ה-21 היא מאת השותפויות – תקופה שבה עבודה ולמידה שיתופית הן הדרך להצלחה ולהובלת שינויים.

ובכלל, בעולם היזמות החינוכית, קשה מאוד להתמיד ולהגשים, אם אין שותפים לדרך.

אז כן.. כבר הבנתם.. אנחנו בקרן מאמינים ששינויים בהיקף רחב יכולים להתגשם - בצוותא!

מה הכוונה שלכם כשאתם אומרים 'צוותא'?

הכוונה היא למסלול המיועד עבור יוזמות בבתי ספר יסודיים עד תיכונים, כשאת היוזמה מובילים בצוותא:

צוות מורות ומורים הכולל גם חבר הנהלה. צוות מוביל יוזמה במסלול זה כולל בין 3 - 5 חברות וחברים והוא מפתח, מיישם ומעריך יחד את היוזמה, בעבודה משותפת.

איך אדע אם היוזמה שלי מתאימה למסלול?

התמיכה ניתנת ליוזמות בעלות השפעה רחבה בבית הספר, הפועלות בהיקף של שכבה אחת לפחות עד רמה בית ספרית כוללת, ואשר משתפות מעגל מורים נוסף מלבד הצוות מוביל היוזמה. היוזמות הנבחרות הן יוזמות אשר מעשירות ומעמיקות את העשייה החינוכית והפדגוגית בבית הספר, ואשר הינן בעלות תרומה ייחודית לבית הספר בהשפעתן על תלמידים, צוות המורים והקהילה הסובבת.

היוזמה שלכם מתאימה להגדרות? נפלא, מקומכם במסלול צוותא!

נשמע מדהים, ואיך בעצם אתם מלווים אותנו?

היוזמים במסלול זוכים לתהליך הנחייה מקצועי הכוללת מפגשים עם מנחה מקצועית בבתי הספר והצטרפות לקהילת היזמים של הקרן, במסגרתה מתקיימים כנסים ומפגשי למידה מגוונים. תהליך ההנחיה ומפגשי העמיתים נועדו להעניק ליזמים וליזמיות את הכלים והתמיכה הנדרשים להם על מנת לפתח את היוזמה ולהוציאה לפועל בצורה המיטבית.

בנוסף, כל יוזמה זוכה למענק כספי בסכום של 10,000 ש"ח עד 20,000 ש"ח למימוש היוזמה, ובהכרה של 30 שעות לפיתוח המקצועי עבור המורים המשתתפים בתכנית הקרן.

תלמידות/ים ומורות/ים יוזמים יחד, בבתי ספר על-יסודיים

מסלול 'בשותף' - קול קורא לדמיין מחדש את החינוך של עצמנו!

היום ברור שחלק מהשינוי וחיפוש התשובות צריך להיעשות ביחד עם התלמידים

מסלול בשותף הוא מסלול שמאפשר חינוך לשותפות דרך יזמות.

תלמידים ומורים חוברים יחד להובלת שינוי בחינוך - בכיתה, בשכבה, בבית הספר.

רגע, אז מי מוביל את היוזמה במסלול "בשותף"? התלמידים או המורים?

המסלול מיועד לתלמידים ולמורים בבתי ספר על-יסודיים, וממש כמו שם המסלול - היוזמות מובלות בשותף: על-ידי צוות המורכב מתלמידים ומורים. צוות מוביל יוזמה צריך לכלול יותר תלמידים ממורים ולהיות צוות קבוע שיעבוד יחד לאורך התהליך היזמי, החל מההיגוי, דרך הפיתוח, היישום ועד ההטמעה. 

אז אילו יוזמות יכולות להתאים למסלול?

מסלול "בשותף" מאפשר לתלמידים לשתף פעולה עם המורים ולעצב יחד את חווית הלמידה שלהם באופן יצירתי וחדשני. כל זאת בהתאמה לרעיונות, לרצונות ולחלומות של התלמידים הלומדים בבית הספר, בשילוב עם הליווי, הניסיון והידע המקצועי של המורים. יוזמות המסלול מהוות הזדמנות להתנסות בעבודה שיתופית ממשית ולמפגש משמעותי ומצמיח בין התלמידים והמורים בבתי הספר.

התמיכה תינתן ליוזמות המקדמות שותפות של תלמידים ומורים בעיצוב הלמידה, ואשר הינן בעלות נדבך מקורי המעשיר ומגוון את העשייה הפדגוגית או האקלימית בבית הספר. על היוזמות להיות בהיקף של כיתה לפחות, ולהיות בעלות תרומה ייחודית לבית הספר, בהשפעתן על התלמידים, על בית ספר ואף על הקהילה הסובבת.

ואיך אתם מלווים את היוזמה?

היוזמים, תלמידים ומורים, במסלול זוכים לתהליך הנחייה מקצועי, הכולל מפגשים עם מנחה מקצועית בבתי הספר והצטרפות לקהילת היזמים של הקרן, במסגרתה מתקיימים כנסים ומפגשי למידה מגוונים. תהליך ההנחיה ומפגשי העמיתים נועדו להעניק ליזמים וליזמיות את הכלים והתמיכה הנדרשים להם על מנת לפתח את היוזמה ולהוציאה לפועל בצורה המיטבית.

בנוסף, כל יוזמה זוכה למענק כספי בסכום של 5,000 ש"ח עד 12,000 ש"ח למימוש היוזמה, ובהכרה של 30 שעות לפיתוח המקצועי עבור המורים המשתתפים בתכנית הקרן.

יוזמות לשותפות בין בתי ספר לחינוך רגיל וחינוך מיוחד, בבתי ספר יסודיים ועד תיכונים.

אתם מחנכים שרוצים להוביל שינוי משמעותי בעמדות של עצמכם, של עמיתכם ושל תלמידיכם?

רוצים להיות מנהיגי שינוי חברתי ממשי? כזה שלא מדבר על.. אלא עושה את..?

מקומכם במסלול יד ביד.

מסלול של שותפות -

בואו להוביל את התלמידים שלכם במיזם משותף של תלמידי שני בתי ספר - בחינוך המיוחד ובחינוך הרגיל. מיזם חינוכי הבנוי על בחירה הדדית לשתף פעולה. לשני הצדדים מעמד שווה בכל הקשור בהחלטות ובתוצאות.

נשמע מעניין, איך זה מתבצע בפועל?

המסלול מעודד פעילות משותפת של תלמידים ממסגרות החינוך המיוחד ותלמידים ממסגרות החינוך הרגיל ומקדם שותפות בין התלמידים. יוזמות "יד ביד" מתקיימות בתוך מוסדות החינוך הרגיל או החינוך המיוחד ומבוצעות בהובלה משותפת של צוותי חינוך משני בתי הספר השותפים.

אז איזה יוזמות אתם מחפשים למסלול?

התמיכה תינתן ליוזמות בעלות נדבך מקורי שטרם הופעל במסגרת החינוכית והינן חדשניות ביחס לאוכלוסיית המוסד ואף ביחס לאוכלוסיית השווים בארץ. פעילות היוזמה יכולה להיות בכל תחום המחבר ומחולל שינוי בקשר בין הקבוצות השונות. על היוזמה לפעול באופן המגשר בין המסגרות, מעצים את החוויה של התלמידים ותומך בהטמעת הפעילות לאורך שנים. הפעילות היא משותפת והדדית, ולא פעילות התנדבותית או מתן סיוע. יש לכם יוזמה כזו? פנו אלינו!

ואיך בעצם אתם מלווים אותנו?

היוזמים במסלול זה יזכו לתהליך הנחייה לפיתוח ויישום היוזמה למשך שנתיים. הנחייה זו כוללת מפגשים עם מנחה מקצועית בבתי ספר והצטרפות לקהילת היזמים של הקרן, במסגרתה מתקיימים כנסים ומפגשי למידה מגוונים. תהליך ההנחיה ומפגשי העמיתים נועדו להעניק ליזמים וליזמיות את הכלים והתמיכה הנדרשים להם על מנת לפתח את היוזמה ולהוציאה לפועל בצורה המיטבית.

בנוסף, כל יוזמה זוכה למענק כספי בסכום של עד 25,000 ₪ למימוש בשנתיים ובהכרה של 30 שעות לפיתוח המקצועי עבור המורים המשתתפים בתכנית הקרן.

מסלול גולן לגיל הרך- גננות וסייעות יוזמות יחד בגני ילדים

חולמות על עשיה חינוכית אחרת בגן? מזהות צורך או הזדמנות ויש בכן ניצוץ לעשות משהו לגביהם?

מקומכן אתנו – כצוות חינוכי אחד.

מכניסים את הסייעות למעגל היזמות ועוברים מסיוע לשותפות.

מה כולל המסלול?

מסלול גולן לגיל הרך הוא מסלול ליוזמות בגני-ילדים, בו ניתן ליווי יזמי-חינוכי לשיתופי פעולה בין גננות וסייעות, לשם עשייה יזמית חינוכית משותפת.

אילו יוזמות מתאימות למסלול?

יוזמות אשר מונהגות על ידי צוות של סייעת וגננת ומערבות גם את יתר הצוות החינוכי. יוזמות אשר מבקשות לחולל שינוי בגן הילדים ובמעגלי הקהילה הסובבים אותו, דרך תהליך חינוכי חדשני שיתקיים בגן לאורך שנת הלימודים ויאפשר לטפל בצורך חינוכי באופן יצירתי וייחודי ובשותפות של גננת וסייעת כצוות מוביל היוזמה.

יוזמות במסלול גולן הן כאלה המתאימות למאפייני גילאי התלמידים ובעלות רבדים מגוונים – אקלימיים, רגשיים, פדגוגיים וחברתיים.

ואיך אתם מלווים את היוזמה?

היזמיות, גננות וסייעות, זוכות לתהליך הנחייה מקצועי, הכולל מפגשים עם מנחה מקצועית בגני הילדים והצטרפות לקהילת היזמים של הקרן, במסגרתה מתקיימים כנסים ומפגשי למידה מגוונים. תהליך ההנחיה ומפגשי העמיתים נועדו להעניק את הכלים והתמיכה הנדרשים על מנת לפתח את היוזמה ולהוציאה לפועל בצורה המיטבית.

בנוסף, כל יוזמה זוכה למענק כספי בסכום של 5,000 ש"ח עד 12,000 ש"ח למימוש היוזמה, ובהכרה של 30 שעות לפיתוח המקצועי עבור הגננות המשתתפות בתכנית הקרן.