maslulim

מקפצה
צוותא
גולן
בשותף
יוזמותמטיקה
יד ביד
מורות למורות
חדשנות פסיכו-פדגוגית

מורות ומורים יוזמים בבתי ספר יסודיים ועד תיכונים

גם לכם יש רעיון שיכול לענות על צורך בכיתה שלכם, צורך של השכבה, של צוות בית הספר ואולי של קהילת בית הספר כולה?

גם אתם חולמים לברוא עולם חדש ביחד עם התלמידים שלכם? עם העמיתים שלכם?

כנראה שמה שאתם צריכים זאת מקפצה!

רגע לא הבנתי: למה הכוונה ב'מקפצה'?

מקפצה היא שם המסלול הוותיק ביותר בקרן לעידוד יוזמות חינוכית, עם אלפי יוזמות שפעלו במסלול זה במהלך 49 שנות קיומה של הקרן.

איך אדע אם אני מתאימ\ה למסלול?

מסלול "מקפצה" מיועד עבור מורה יחיד\ה או צוות מורים\ות, המבקשים לחולל שינוי ברמת הכיתה, השכבה, צוות המורים ואף בית הספר כולו. המסלול פתוח לבתי ספר יסודיים ועד תיכונים.

אתן\ם כאלה? מקומכן\ם אתנו!!

איך אדע האם היוזמה שלי מתאימה למסלול?

אם היוזמה שלכם\ן מיועדת להיקף של כיתה אחת לפחות / צוות מקצועי/צוות שכבה אחד לפחות. אם היא מעשירה ומחדשת את העשייה הפדגוגית או האקלימית של בית הספר ויכולה להשפיע על תלמידים ותלמידות, מורות ומורים או קהילת בית הספר כולה -

היא בהחלט יכולה להתאים!

נשמע מדהים, ואיך בעצם אתם מלווים אותי אם אתקבל לתוכנית הקרן!

היוזמים במסלול זוכים לתהליך הנחייה מקצועי, הכולל מפגשים עם מנחה מקצועית בבתי הספר והצטרפות לקהילת היזמים של הקרן. במסגרתה מתקיימים כנסים ומפגשי למידה מגוונים. תהליך ההנחיה ומפגשי העמיתים נועדו להעניק ליזמים וליזמיות את הכלים והתמיכה הנדרשים להם על מנת לפתח את היוזמה ולהוציאה לפועל בצורה המיטבית.

בנוסף, כל יוזמה זוכה למענק כספי בסכום של 5,000 ש"ח עד 12,000 ש"ח למימוש היוזמה, ובהכרה של 30 שעות לפיתוח המקצועי עבור המורים המשתתפים בתוכנית הקרן.

צוותי מורות, מורים והנהלה יוזמים בבתי ספר יסודיים ועד תיכונים.

המאה ה-21 היא מאת השותפויות – תקופה שבה עבודה ולמידה שיתופית הן הדרך להצלחה ולהובלת שינויים.

ובכלל, בעולם היזמות החינוכית, קשה מאוד להתמיד ולהגשים, אם אין שותפים לדרך.

אז כן.. כבר הבנתם.. אנחנו בקרן מאמינים ששינויים בהיקף רחב יכולים להתגשם - בצוותא!

מה הכוונה שלכם כשאתם אומרים 'צוותא'?

הכוונה היא למסלול המיועד עבור יוזמות בבתי ספר יסודיים עד תיכונים, כשאת היוזמה מובילים בצוותא:

צוות מורות ומורים הכולל גם חבר הנהלה. צוות מוביל יוזמה במסלול זה כולל בין 3 - 5 חברות וחברים והוא מפתח, מיישם ומעריך יחד את היוזמה, בעבודה משותפת.

איך אדע אם היוזמה שלי מתאימה למסלול?

התמיכה ניתנת ליוזמות בעלות השפעה רחבה בבית הספר, הפועלות בהיקף של שכבה אחת לפחות עד רמה בית ספרית כוללת, ואשר משתפות מעגל מורים נוסף מלבד הצוות מוביל היוזמה. היוזמות הנבחרות הן יוזמות אשר מעשירות ומעמיקות את העשייה החינוכית והפדגוגית בבית הספר, ואשר הינן בעלות תרומה ייחודית לבית הספר בהשפעתן על תלמידים, צוות המורים והקהילה הסובבת.

היוזמה שלכם מתאימה להגדרות? נפלא, מקומכם במסלול צוותא!

נשמע מדהים, ואיך בעצם אתם מלווים אותנו?

היוזמים במסלול זוכים לתהליך הנחייה מקצועי הכוללת מפגשים עם מנחה מקצועית בבתי הספר והצטרפות לקהילת היזמים של הקרן, במסגרתה מתקיימים כנסים ומפגשי למידה מגוונים. תהליך ההנחיה ומפגשי העמיתים נועדו להעניק ליזמים וליזמיות את הכלים והתמיכה הנדרשים להם על מנת לפתח את היוזמה ולהוציאה לפועל בצורה המיטבית.

בנוסף, כל יוזמה זוכה למענק כספי בסכום של 10,000 ש"ח עד 20,000 ש"ח למימוש היוזמה, ובהכרה של 30 שעות לפיתוח המקצועי עבור המורים המשתתפים בתכנית הקרן.

מסלול גולן לגיל הרך- גננות וסייעות יוזמות יחד בגני ילדים

חולמות על עשיה חינוכית אחרת בגן? מזהות צורך או הזדמנות ויש בכן ניצוץ לעשות משהו לגביהם?

מקומכן אתנו – כצוות חינוכי אחד.

מכניסים את הסייעות למעגל היזמות ועוברים מסיוע לשותפות.

מה כולל המסלול?

מסלול גולן לגיל הרך הוא מסלול ליוזמות בגני-ילדים, בו ניתן ליווי יזמי-חינוכי לשיתופי פעולה בין גננות וסייעות, לשם עשייה יזמית חינוכית משותפת.

אילו יוזמות מתאימות למסלול?

יוזמות אשר מונהגות על ידי צוות של סייעת וגננת ומערבות גם את יתר הצוות החינוכי. יוזמות אשר מבקשות לחולל שינוי בגן הילדים ובמעגלי הקהילה הסובבים אותו, דרך תהליך חינוכי חדשני שיתקיים בגן לאורך שנת הלימודים ויאפשר לטפל בצורך חינוכי באופן יצירתי וייחודי ובשותפות של גננת וסייעת כצוות מוביל היוזמה.

יוזמות במסלול גולן הן כאלה המתאימות למאפייני גילאי התלמידים ובעלות רבדים מגוונים – אקלימיים, רגשיים, פדגוגיים וחברתיים.

ואיך אתם מלווים את היוזמה?

היזמיות, גננות וסייעות, זוכות לתהליך הנחייה מקצועי, הכולל מפגשים עם מנחה מקצועית בגני הילדים והצטרפות לקהילת היזמים של הקרן, במסגרתה מתקיימים כנסים ומפגשי למידה מגוונים. תהליך ההנחיה ומפגשי העמיתים נועדו להעניק את הכלים והתמיכה הנדרשים על מנת לפתח את היוזמה ולהוציאה לפועל בצורה המיטבית.

בנוסף, כל יוזמה זוכה למענק כספי בסכום של 5,000 ש"ח עד 12,000 ש"ח למימוש היוזמה, ובהכרה של 30 שעות לפיתוח המקצועי עבור הגננות המשתתפות בתכנית הקרן.

תלמידות/ים ומורות/ים יוזמים יחד, בבתי ספר על-יסודיים

מסלול 'בשותף' - קול קורא לדמיין מחדש את בית הספר ואת החינוך של עצמנו!

מסלול בשותף הוא מסלול בו תלמידות/ים ומורות/ים מובילים יוזמה ביחד - בכיתה, בשכבה, בבית הספר ומסביב לו – חולמים ומשנים את בית הספר והחברה של ההווה והעתיד.

רגע, אז מי מוביל את היוזמה במסלול "בשותף"? התלמידים או המורים?

גם וגם. בשותף! ביחד!

היוזמות מנוהלות ומעוצבות על-ידי צוות המורכב מתלמידות/ים ומורות/ים. הצוות המוביל צריך לפעול כצוות קבוע שיעבוד יחד לאורך התהליך היזמי, החל מהחלום, דרך הפיתוח ועד ליישום ולהערכה האם ואיך היוזמה עבדה.

אז אילו יוזמות יכולות להתאים למסלול?

במסלול "בשותף" תלמידות/ים ומורות/ים מעצבים יחד את חווית הלמידה שלהם באופן יצירתי וחדשני. התמיכה תינתן ליוזמות המקדמות שותפות על-אמת בעיצוב צורת למידה, הפדגוגיה, או האקלים בבית הספר. על היוזמות להיות בהיקף של כיתה לפחות, להתפרס לאורך שנה (או שנתיים) בעיקר במסגרת שעות בית הספר.

ואיך אתם מלווים את היוזמה?

הצוות המוביל של היוזמה הנבחרת, תלמידות/ים ומורות/ים, זוכה לתהליך הנחייה מקצועי עם מנחה מקצועית בבתי הספר והצטרפות לקהילת היזמים של הקרן שכוללת כנסים ומפגשי למידה מגוונים.

בנוסף, כל יוזמה זוכה למענק כספי בסכום של 5,000 ש"ח עד 20,000 ש"ח למימוש היוזמה.

המורים שישתתפו בתכנית יקבלו הכרה של 30 שעות לפיתוח המקצועי והתלמידים יקבלו תעודת הכרה מיוחדת כבוגרי תכנית יזמות חינוכית.

מורי מתמטיקה יוזמים מודלים ללמידה מותאמת אישית בבתי ספר יסודיים ועד תיכונים

גם לכן יש ניסיון או רעיון למודל, כלי או תהליך שיאפשרו למידה מותאמת אישית במתמטיקה בכיתה/כיתות בה את/ה מלמד/ת?

בדיוק לשם כך פתחנו את מסלול 'יוזמתמטיקה'

איך אדע אם אני מתאימ\ה למסלול 'יוזמתמטיקה'?

המסלול מיועד למורה או צוות מורים אשר מעוניינים להוביל יוזמה חינוכית שמתמקדת בהוראה, למידה או הערכה מותאמת אישית במתמטיקה בבתי-ספר יסודיים, חטיבות ביניים או תיכונים.

איך אדע האם היוזמה שלי מתאימה למסלול?

אם היוזמה שלכם\ן עוסקת בלמ"א (למידה מותאמת אישית) – כלי-מעקב ותיעוד, ארגון לומדים, התאמת תכנים, התאמת דרכי הערכה, תכניות למידה אישיות, דרכי הוראה/למידה מותאמות אישית, פרופילים לתלמיד ועוד - היא בהחלט יכולה להתאים!

נשמע מדהים, ואיך בעצם אתם מלווים אותי אם אתקבל לתוכנית הקרן?

היוזמים במסלול זוכים לתהליך הנחייה מקצועי, הכולל מפגשים עם מנחה מקצועית בבתי-הספר, משימות פיתוח שונות והצטרפות לקהילת היזמים של הקרן, במסגרתה מתקיימים כנסים ומפגשי למידה מגוונים. תהליך ההנחיה ומפגשי העמיתים נועדו להעניק ליזמים וליזמיות את הכלים והתמיכה הנדרשים להם על מנת לפתח את היוזמה ולהוציאה לפועל בצורה המיטבית.

בנוסף, כל יוזמה זוכה למענק כספי בסכום של 5,000 ש"ח עד 12,000 ש"ח למימוש היוזמה, ובהכרה של 30 שעות לפיתוח המקצועי עבור המורים המשתתפים בתוכנית הקרן.

יוזמות לשותפות בין חינוך רגיל וחינוך מיוחד בבתי ספר.

אתם מחנכים שרוצים להוביל שינוי משמעותי בעמדות של עצמכם, של עמיתכם ושל תלמידיכם?

רוצים להיות מנהיגי שינוי חברתי ממשי? כזה שלא מדבר על.. אלא עושה את..?

מקומכם במסלול יד ביד.

מסלול של שותפות -

בואו להוביל את מיזם משותף של מורי ותלמידי חינוך מיוחד וחינוך הרגיל. מיזם חינוכי הבנוי על בחירה הדדית לשתף פעולה. לשני הצדדים מעמד שווה בכל הקשור בהחלטות ובתוצאות.

נשמע מעניין, איך זה מתבצע בפועל?

המסלול מעודד פעילות משותפת של צוותי חינוך ותלמידים מקבוצות/כיתות/מסגרות החינוך המיוחד והחינוך הרגיל ומקדם שותפות בין הצוותים והתלמידים. יוזמות "יד ביד" מבוצעות בהובלה משותפת של צוותי חינוך מיוחד ורגיל בתוך מסגרת אחת או בתוך שתי מסגרות הבוחרות לפעול יחד.

אז איזה יוזמות אתם מחפשים למסלול?

התמיכה תינתן ליוזמות בעלות נדבך מקורי שטרם הופעל במסגרת החינוכית והינן חדשניות ביחס לאוכלוסיית המוסד ואף ביחס לאוכלוסיית השווים בארץ. פעילות היוזמה יכולה להיות בכל תחום המחבר ומחולל שינוי בקשר בין הקבוצות השונות. על היוזמה לפעול באופן המגשר בין צוותים ומסגרות, מעצים את החוויה של המורים והתלמידים ותומך בהטמעת הפעילות לאורך שנים. הפעילות היא משותפת והדדית, ולא פעילות התנדבותית או מתן סיוע. יש לכם יוזמה כזו? פנו אלינו!

ואיך בעצם אתם מלווים אותנו?

היוזמים במסלול זה יזכו לתהליך הנחייה לפיתוח ויישום היוזמה למשך שנתיים. הנחייה זו כוללת מפגשים עם מנחה מקצועית במסגרות החינוכיות והצטרפות לקהילת היזמים של הקרן, במסגרתה מתקיימים כנסים ומפגשי למידה מגוונים. תהליך ההנחיה ומפגשי העמיתים נועדו להעניק ליזמים וליזמיות את הכלים והתמיכה הנדרשים להם על מנת לפתח את היוזמה ולהוציאה לפועל בצורה המיטבית.

נוסף, כל יוזמה זוכה למענק כספי בסכום של עד 25,000 ₪ למימוש בשנתיים ובהכרה של 30 שעות לפיתוח המקצועי עבור המורים המשתתפים בתכנית הקרן.

מורות ומורים יוזמים למען רווחה והתפתחות הצוות החינוכי בבתי-ספר יסודיים ועד תיכונים

גם לכן יש רעיון יצירתי, שיכול לענות על צורך שקשור לצוות החינוכי מבחינה פדגוגית, אקלימית, רגשת, מקצועית?

גם אתן חולמות להוביל שינוי שיתחיל בצוות החינוכי של בית הספר?

בדיוק לשם כך פתחנו את המסלול החדש 'מורות למורות'

איך אדע אם אני מתאימ\ה למסלול 'מורות למורות'?

המסלול מיועד למורה או צוות מורים אשר מעוניינים להוביל יוזמה חינוכית שמתמקדת בצוות החינוכי של בית הספר – החל מקבוצה מסוימת (צוות מקצועי מסוים/צוות שכבה וכו) ועד כלל הצוות החינוכי הרחב.

איך אדע האם היוזמה שלי מתאימה למסלול?

אם היוזמה שלכם\ן עוסקת בשלומות (Well being) של הצוות החינוכי ו/או בהתפתחות מקצועית בכל דרך יצירתית, מחדשת, מדויקת, מקצועית – שעונה על צורך משמעותי ומטפלת בו באופן שעוד לא קיים ומוכר - היא בהחלט יכולה להתאים!

נשמע מדהים, ואיך בעצם אתם מלווים אותי אם אתקבל לתוכנית הקרן?

היוזמים במסלול זוכים לתהליך הנחייה מקצועי, הכולל מפגשים עם מנחה מקצועית בבתי-הספר, משימות פיתוח שונות והצטרפות לקהילת היזמים של הקרן, במסגרתה מתקיימים כנסים ומפגשי למידה מגוונים. תהליך ההנחיה ומפגשי העמיתים נועדו להעניק ליזמים וליזמיות את הכלים והתמיכה הנדרשים להם על מנת לפתח את היוזמה ולהוציאה לפועל בצורה המיטבית.

בנוסף, כל יוזמה זוכה למענק כספי בסכום של 5,000 ש"ח עד 20,000 ש"ח למימוש היוזמה, ובהכרה של 30 שעות לפיתוח המקצועי עבור המורים המשתתפים בתוכנית הקרן.

ועצות חינוכיות יוזמות בבתי-ספר יסודיים ועד תיכונים

גם לכן יש רעיון יצירתי, שיכול לענות על צורך שקשור לצוות החינוכי? לתלמידות ולתלמידים? להורים ולקהילת בית הספר?

גם אתן חולמות להוביל שינוי בפסיכו-פדגוגיה בבית הספר?

בדיוק לשם כך פתחנו את המסלול החדש ליועצות חינוכיות

איך אדע אם אני מתאימ\ה למסלול 'חדשנות פסיכו-פדגוגית?

המסלול מיועד ליועצות חינוכיות המבקשות לחולל שינוי ברמת קבוצת מורות מסוימת, קהל תלמידים מסוים, כלל הצוות החינוכי, שכבת תלמידים מסוימת ואף בית הספר כולו. המסלול פתוח לבתי ספר יסודיים ועד תיכונים.

איך אדע האם היוזמה שלי מתאימה למסלול?

אם היוזמה שלכם\ן עוסקת בהיבטים פסיכו-פדגוגיים; אם היא מיועדת להיקף של כיתה אחת לפחות או קבוצת מורים אחת לפחות (צוות מקצועי/צוות שכבה/כל חתך רלוונטי אחר); אם היא מעשירה ומקדמת את השפה, הכלים והעשייה הפסיכו-פדגוגית או האקלימית של בית הספר ויכולה להשפיע על תלמידים ותלמידות, מורות ומורים או קהילת בית הספר כולה -

היא בהחלט יכולה להתאים!

נשמע מדהים, ואיך בעצם אתם מלווים אותי אם אתקבל לתוכנית הקרן?

היוזמים במסלול זוכים לתהליך הנחייה מקצועי, הכולל מפגשים עם מנחה מקצועית בבתי-הספר, משימות פיתוח שונות והצטרפות לקהילת היזמים של הקרן, במסגרתה מתקיימים כנסים ומפגשי למידה מגוונים. תהליך ההנחיה ומפגשי העמיתים נועדו להעניק ליזמים וליזמיות את הכלים והתמיכה הנדרשים להם על מנת לפתח את היוזמה ולהוציאה לפועל בצורה המיטבית.

בנוסף, כל יוזמה זוכה למענק כספי בסכום של 5,000 ש"ח עד 20,000 ש"ח למימוש היוזמה, ובהכרה של 30 שעות לפיתוח המקצועי עבור המורים המשתתפים בתוכנית הקרן.