תיאטרון נוער חרדי

מטרות היוזמה

  • קידום היצירה בקרב הנוער החרדי, קידום התיאטרון במגזר החרדי עם הפנים קדימה.

על היוזמה

תיאטרון נוער במסגרתו מקבלות התלמידות הכשרה בסיסית בדרמה ומעלות הפקות: הצגה, ערבי מונולוגים, מופעים חזותיים, סרט קצר ועוד. התלמידות חוות העצמה אישית ומקבלות כלים לפיתוח התחום שכיום חדש במגזר החרדי.

המודל שם דגש על פיתוח היצירתיות. מודל ההפעלה בנוי על מתכונות דומות במגזר הכללי, כגון: מגמות דרמה בית ספריות, מכינת נוער של ניסן נתיב, נורית קציר ועוד כיום לא קיים תיאטרון נוער חרדי. עצם ההשמה במסגרת מגמה בסמינר מגבה את העשייה בתחום. הנערות בונות קונספציה. חושבות כותבות ומשחקות תוך כדי ניסיון לפענח את הקודים של עולם התיאטרון.

במסגרת היוזמה הועלו עד כה תרגילי בימוי, מונולוגים והצגת ילדים באורך מלא, כשאת כל היצירות התלמידות כותבות ומבצעות בעצמן. עד כה הופקו שתי הפקות באורך מיני פסטיבל, אשר אמורות אי"ה להמשיך ולעלות. במסגרת היוזמה הושם דגש על גיבוש קונספציה בימתית, משחק, הפעלת בובות, סגנון, תלבושות, תפאורה, תאורה ועוד. בתמיכת היוזמה הגיעו התלמידות המשתתפות למימוש עצמי, לסיפוק ולחוויה אלטיסטית- תוך למידה על מהות התיאטרון, אחריות ודינימיקה קבוצתית. מימוש היוזמה והוצאתה אל הפועל עוררו התעניינות בתחום בסמינרים אחרים. פיתוח היוזמה הגדיל את מספר הלומדות במגמת הדרמה, ונתן אתגר אטרקטיבי ללמידה. הקרן סייעה להגשים חלום. מי ייתן והוא יהפוך למציאות לא נדירה בנוף החרדי.

הפעילות הורחבה לשנה״ל תשע״א

מידע נוסף