אמנות מקדמת מודעות- מיחזור מכשירי אלקטרוניקה

מטרות היוזמה

  • הפעלת סדנת אמנות חווייתית הזוכה יחד עם תוצריה לתשומת לב בקהילת ביה"ס, ובכך מעלה את המודעות לצורך במיחזור פסולת אלקטרונית.
  • הפיכת הסדנה למרכז איסוף של פסולת אלקטרוניקה למיחזור
  • מינויים של כלל התלמידים לנאמני מיחזור המפיצים את הרעיון ואוספים מכשירים למיחזור.

על היוזמה

היוזמה היא קמפיין חינוכי-סביבתי להעלאת המודעות לצורך במיחזור פסולת אלקטרוניקה ביתית. הפרוייקט שהתחיל בשנה שעברה בבי"ס אופק למחוננים בירושלים, התרחב השנה לבי"ס שחקים למחוננים במעלה אדומים. תלמידי מרכז המחוננים המשתתפים בפרוייקט הופכים להיות נציגי הקמפיין בבתי הספר האורגניים שלהם ומרחיבים את מעגל המודעות.

במסגרת הפרוייקט, סדנת אמנות בביה"ס הופכת למרכז איסוף למכשירים ישנים ומקולקלים. התלמידים המשתתפים מפרקים חלק מהמכשירים ומשלבים את רכיביהם ביצירות אמנות שזוכות לחשיפה ולתשומת לב רבה בקהילה. הצורך ב"חומרי גלם" מגייס את כלל תלמידי ביה"ס למאמץ האיסוף, הרעיון עובר, ופסולת אלקטרונית מגיעה ומועברת למיחזור. בנוסף מפיקים תלמידי הפרויקט מוצר פרסומי (השנה פנס מופעל ביד) עם לוגו שהם מעצבים, שיחולק לכלל תלמידי ביה"ס, וכרזה הקוראת לאיסוף מכשירים, אותה הם יתלו בבית הספר האורגני שלהם. ארוע הסיום החגיגי של הפרוייקט יכלול תערוכה של יצירות האמנות, והרצאה של מומחה בנושא המיחזור לכלל קהילת ביה"ס.

מידע נוסף