הכל עניין של נקודת מבט

מטרות היוזמה

  • פיתוח יכולת הסינגור והביטוי העצמי.
  • שינוי עמדות בקהילה.
  • קבלת האני על כל המשתמע מכך.
  • הקשיים שלי הם המתנות שלי.

על היוזמה

תלמידי בית הספר תום הינם תלמידים בעלי אינטליגנציה תקינה, בעלי לקויות למידה אקדמיות לרובם קשיי קשב וריכוז (ADHD) קשיים רגשיים והתנהגותיים . תלמידנו נפלטו מהמערכת הרגילה בשל קשיי השתלבות וקשיים לימודיים רבים. התלמידים הגיעו לבי"ס תום עם דימוי עצמי נמוך, קושי בקבלת הלקויות שלהם ועם חוויה של דעות קדומות של החברה כלפיהם.

חזון ואני מאמין בית ספר תום ארגון בית אקשטיין מדבר על- "שיפור מתמיד של איכות חיים בחברה המכבדת כל אדם על ייחודו. בוגר בי"ס יהיה אדם המאמין ביכולתו ובייחודו". לתלמידנו כישורים מופלאים בתחומי האומנויות השונים ועלינו לסייע להם לגלות זאת ולעשות בתחומים אלו שימוש ובכך להעצימם. שאיפתי ביוזמה להביא את תלמידנו לדבר על עצמם, על הלקויות שלהם, לסנגר על עצמם בפני החברה מתוך עוצמה וכישורים מתוך הבנה וקבלה שלהם ואת עצמם את הלקויות שלהם והזהות הייחודית שלהם. התפיסה שלנו נוגעת בכוח שלנו לשנות את דפוסי החשיבה של החברה כלפי אנשים עם צרכים מיוחדים, כי הרי כולנו אנשים עם צרכים מיוחדים.

העצמה של התלמידים, בניית הדימוי העצמי. ויכולת הקבלה העצמית של התלמידים את ליקוייהם ושינוי עמדות החברה כלפי אנשים עם צרכים מיוחדים הלומדים בבי"ס חינוך מיוחד.

מידע נוסף