מאה שנה לתל אביב

מטרות היוזמה

  • התלמידים ילמדו עריכה דיגיטלית בתוכנות עיבוד פוטושופ.
  • התלמידים יציגו את תל אביב שלהם בתערוכת צילום בית ספרית וכן בתערוכת רחוב.
  • בעקבות התערוכות יתקיימו שעות הוראת עמיתים, כשהתלמידים המציגים ידריכו תלמידים משכבות שונות בתערוכה, יציגו את תהליכי העבודה ושיקולי האוצרות.

על היוזמה

במסגרת לימודי האמנות, נוצר צורך עמוק של התלמידים לפתח את תחום הצילום הכל כך פופולארי כיום. לימודי הצילום מאפשרים גם לתלמידים שאינם מעוניינים להתבטא בציור ובפיסול מסיבות שונות לעסוק באמנות. לימודי העריכה הדיגיטאלית מאפשרים התנסות לעיבוד הדימויים והעברת מסר אישי בעזרת הצילום. "בועות" זהו נושא העל שנבחר על ידי התלמידים בשיעור צילום. התלמידים הגרים במקומות שונים בעיר התייחסו לכך שלכל אחד מהם יש "בועה", מקום משלהם בעיר וברצונם היה להאיר את המקומות השונים בתערוכת נושא לכבוד 100 שנה לעיר תל אביב.

בביה"ס ישנה גלריה בית ספרית, בה מציגים אמנים אורחים וכמובן גם תלמידי ביה"ס. היוזמה מאפשרת פיתוח ואפשרות של לימודי צילום ועריכה. התלמידים יצאו לצלם מצפון עד דרום, הצילומים יוצגו בתערוכה בית ספרית בגלריה באצירה משותפת של התלמידים וגם יודפסו על פורמטים גדולים ויפוזרו בתחנות אוטובוסים ואו יודפסו על שמשוניות ויתלו באחת השדרות בת"א. חלק מהצילומים יעבור עיבוד גרפי בעזרת תוכנות גראפיות.

כתוצאה מהיוזמה לימודי הצילום והאוצרות בחלל הגלריה התפתחו ואפשרו לתלמידים התנסויות במדיום ובטכניקות שלא יכלו לעשות לפני כן. תלמידי ביה"ס נחשפים לעבודות חבריהם הצגת העבודות של התלמידים בביקורת עבודות מול חבריהם מאפשרת שיח אמנותי ודנה בשיקולי הצלם, לימוד מושגים של שפת הצילום והאמנות במהלך לימודי סדנת הצילום. בעקבות תוצאות הצילומים נוצר רעיון חדש של יצירת קטלוג לצילומי תל אביב.

מידע נוסף