הנה אנחנו כאן

מטרות היוזמה

  • לעודד שיתוף פעולה בין מגזרים שונים ולקרב ביניהם.
  • לקדם הקמת גרעין לפרויקטים קהילתיים באזור הגליל, שיכלול את התלמידים והוריהם.
  • פיתוח מיומנויות באומנויות הפלאסטיות ובתולדות האומנות, במטרה להכשיר את המשתתפים להמשיך בלימודים במגמת אמנות בבית הספר התיכון.
  • לאפשר מתן ביטוי אישי, באמצעות יצירה אומנותית, לרגשות וחוויות שיעלו במפגשים המשותפים.
  • לגבש תחושת גאווה ושייכות למדינה שהיא אמנם רבת תרבויות, אבל היא אחת והיא של כולנו.

על היוזמה

כיוזמת הרעיון פניתי למנהלת בית הספר "נוף גליל" עם רעיון להקמת פרויקט אומנותי העוסק בנושא דו הקיום בין אוכלוסיות שונות המתגוררות בשכנות. מנהלת בית הספר ארגנה מפגש של כל המנהלים מהמגזרים השונים במחלקת החינוך במועצה האזורית מרום גליל. כעת, כבר יותר משנה שבית הספר נותן חסות מלאה (הסעות, חומרים וכו') ליוזמה המקיימת מפגשים אמנותיים בין תלמידי שלושת בתי הספר המשתתפים. המפגשים מתקיימים בכל יום שישי (פרט לחגים של המגזרים השונים) במהלך השנה. במקביל לפגישות השגרתיות, אנו עורכים פסטיבלים רב - תרבותיים, במטרה לשתף קהל רחב ככל האפשר ולקרב אותו להכרת הפעילות היצירתית של משתתפי היוזמה. כמו כן, הוצאנו לאור לוח שנה עם עבודות נבחרות של המשתתפים, במטרה להגביר את חשיפתה של היוזמה. אנו מאמינים כי באמצעות היוזמה נוכל לקדם את ההיכרות עם התרבות המיוחדת והאופיינית לכל מגזר, ועל ידי כך לחזק את המסרים ההומניסטיים המשותפים לכל.


מאחר וכל ילדי בית הספר מארחים את הילדים המשתתפים ביוזמה, נוצרה היכרות נרחבת בין קבוצות הילדים השונות. בין המשתתפים נוצרו קשרים אישיים, וחלקם אף התארחו בבתי משפחות חבריהם. לעיתים מלווים ההורים את ילדיהם למפגשים וכתוצאה מכך לוקחים חלק בפעילות וחווים גם הם את אוירת המפגשים.

מידע נוסף