הכל אני יכול בחופש הגדול

מטרות היוזמה

  • בית הספר ישמש כמוביל בקהילה על ידי הפיכתו למרכז חינוכי רעיוני ויצירת תחושת "אנחנו כאן בשבילך" לתלמיד, גם בתקופת החופש הגדול כשאינו פועל כמסגרת לימודים פורמלית.
  • מתן דגש בתוכנית להיבטים חינוכיים שונים המאפיינים את חופשת הקיץ הממושכת, ומתן כלים מעשיים להתמודדות יומיומית בחופשה.
  • שימוש בהוראה מתוקשבת כמתודה לקשר ותקשורת עם תלמידי בית הספר.

על היוזמה

היוזמה עוסקת בשלושה תחומים שונים המקיפים את הילד : פיתוח תרבות הפנאי – באמצעות היוזמה נחשף התלמיד להפעלות בנושא קריאה וכתיבה יצירתית ולחינוך לציפייה מבוקרת באמצעי המדיה השונים. כמו כן, כחלק מהאחריות שבית הספר נטל על עצמו לילד ולקהילה גם בימי החופשה, מקבל התלמיד היוצא לחופשה מארז מעוצב הכולל C.D. להפעלה במחשב האישי הביתי ובו מידע רב, הפעלות ודרכי התקשרות לאתר בית הספר. במקביל נפתחת ספרית בית הספר בחופשה לשימוש התלמידים. שמירה ומניעה – בית הספר מפעיל במהלך השנה תוכניות בנושאים : זהירות בדרכים, מניעת נזקי שמש, תאונות ביתיות, מניעת ניצול מיני וגלישה בטוחה באינטרנט. התחום התורני - תחום זה מאפין את בית הספר ובו יש התייחסות ללימוד תורה כדרך חיים הבאה לידי ביטוי מדי יום - הלכה יומית, וגם במהלך השנה בלימוד פרשת השבוע, קיום מצוות צדקה וכיבוד הורים.


השפעתה של היוזמה מורגשת בטיפוחה של תקשורת מיטבית בין בית הספר לתלמיד ולקהילה. היבט נוסף המושפע מהיוזמה הוא השיפור בנקודת המוצא בה נמצאים התלמידים בפתיחת שנת הלימודים.

מידע נוסף