שיח גלריה

מטרות היוזמה

  • הקמת גלריות פעילות במרחב הבית ספרי אשר יסיעו בקידום הלמידה של תלמידי חט"ב אורט, על מנת להפוך את הלמידה לרלוונטית. הגלריות יעזרו בשבירת מסגרות של זמן ומקום, ישפרו תהליכי הוראה - למידה – הערכה, ויאפשרו שי"ח של מעגלי משתתפים ברמות שונות בתהליך הלמידה : מורה- מורה, מורה- תלמיד, תלמיד- תלמיד, הורה- מורה- תלמיד ועוד.
  • שילוב בין אוריינות חזותית לאוריינות עיונית - תמיכה בדרכי הלמידה של ילדים בעלי סגנון לימודי חזותי - בהתייחס לתיאורית האינטליגנציות המרובות של גרדנר.
  • בניית מאגר מידע תומך חזותי ואינטרנטי.

על היוזמה

יצירות אמנותיות מאפשרות הרחבת אופקים לגבי מקומות ואנשים שאין לנו אפשרות להכיר מקרוב. לכן הוקמו בבית הספר גלריות אשר מוקמו בחללים שונים כמו : כיתות הלימוד, מסדרונות, ספריה, חדר משאבים וכו'. הגלריות מציגות יצירות אמנות הקשורות לתחומי הדעת הבאים : אומנות, אתנוגרפיה, מורשת, היסטוריה, מקרא, ספרות ומדעים. כמו כן, הוקמה גלריה קהילתית, אשר יוצגו בה יצירות של אמנים מהקהילה ושל אומנים מקהילת בית הספר. בערב פתיחת הגלריה הקהילתית, הוצגו עבודותיהם של אמנים מהקהילה - תלמיד מבית הספר, אמנים אורחים מקרב מורי קריית החינוך והמכללה. במהלך הפעלת היוזמה ביקרה שכבת כיתות ז' במוזיאון ישראל, ובחודש מאי הוצגו עבודות של תלמידים בעירית רחובות. כמו כן, חולקו מלגות לימודים בחוגי האמנות של העירייה ושל מוזיאון תל - אביב.

מידע נוסף